Jak přestat kouřit?

Co je to Zyban

Tento lék se používá v kombinaci s programem přestat kouřit (jako je podpůrná skupina, poradenství), který vám pomůže přestat kouřit. Bupropion může snížit abstinenční příznaky nikotinu (např. Podrážděnost, úzkost, neklid) a nutkání kouřit. Aktivní složka tohoto léku se jmenuje Bupropion.

Jaký druh drogy je Zyban? Zyban (Bupropion) je antidepresivum ve třídě léčiv aminoketonů používaných k odvykání kouření.

Jak Zyban působí na mozek? Zyban pracuje s chemickými látkami v mozku (dopamin a norepinefrin), které jsou spojeny se závislostí na nikotinu, chutí a abstinenčními příznaky. Když začnete používat Zyban, nemusíte přestat kouřit.

Co je Zyban a jak funguje? Zyban je antidepresivum s prodlouženým uvolňováním, které může zmírnit abstinenční příznaky nikotinu. Funguje působením na mozkové chemikálie spojené s chutí na nikotin.

Jaký je mechanismus účinku Bupropionu? Předklinické a klinické údaje ukazují, že Bupropion působí prostřednictvím dvojí inhibice zpětného vychytávání norepinefrinu a dopaminu, což představuje nový mechanismus antidepresivního účinku.

Mechanismus antidepresivního účinku bupropionu není zcela objasněn, ale Bupropion inhibuje zpětné vychytávání dopaminu, noradrenalinu a serotoninu v centrálním nervovém systému, což je nekompetitivní antagonista nikotinových receptorů, a při vysokých koncentracích inhibuje vypalování noradrenergních látek. neurony v locus caeruleus.

Jaká je historie Zybanu? Bupropion vynalezl Nariman Mehta z Burroughs Wellcome (nyní GlaxoSmithKline) v roce 1969 a americký patent na něj byl udělen v roce 1974. Byl schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako antidepresivum dne 30. prosince 1985 a prodáván pod názvem Wellbutrin.

Byl přípravek Zyban ukončen? Značka Zyban byla v USA ukončena. Pokud jsou generické verze tohoto produktu schváleny FDA, jsou k dispozici generické varianty.

Jak dlouho trvá, než Zyban začne fungovat? Léčba přípravkem Zyban by měla být zahájena před plánovaným dnem ukončení léčby, zatímco pacient stále kouří, protože dosažení hladiny bupropionu v krvi v ustáleném stavu trvá přibližně 1 týden. Pacient by měl stanovit „cílové datum ukončení“ během prvních 2 týdnů léčby přípravkem Zyban.

Zhubnete, když budete užívat Zyban? Na konci osmi týdnů 16 lidí ztratilo alespoň 5 % své původní hmotnosti. Je těžké tak rychle zhubnout bez žádných léků. Ve druhé části studie 14 účastníků užívajících drogu ztratilo v průměru 13 % své původní hmotnosti, což je výsledek, který mnoho vědců nazývá velmi působivým.

Jak užívat Zyban?

Než začnete používat Bupropion a pokaždé, když dostanete novou náplň, přečtěte si Příručku k lékům a pokud je k dispozici, Leták s informacemi o pacientovi poskytnutý lékárníkem. Máte-li jakékoli dotazy týkající se těchto informací, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Kdy bych neměl užívat Zyban? Neměli byste užívat Bupropion, pokud jste na něj alergičtí nebo pokud máte:
• záchvatovou poruchu
• porucha stravování, jako je anorexie nebo bulimie
• nebo pokud jste náhle přestali užívat alkohol, léky na záchvaty nebo sedativa (jako je Xanax, Valium, Fiorinal, Klonopin a další).

Jaká je doporučená dávka? První tři dny se doporučuje užívat jednu 150mg tabletu ráno. Čtvrtého dne pokračujte v užívání jedné tablety ráno a začněte užívat jednu tabletu podvečer. Zyban byste měli užívat 7 až 12 týdnů – v závislosti na pokynech lékaře. Pokud to rozruší váš žaludek, můžete ho užívat s jídlem. Užívejte Zyban jen podle instrukcí vašeho lékaře, protože on ví nejlépe co vám pomůže.

Jak pořádné brát Zyban? Užívejte tento lék ústami, obvykle dvakrát denně s jídlem nebo bez jídla. Je důležité užívat dávky s odstupem nejméně 8 hodin nebo podle pokynů lékaře, abyste snížili riziko záchvatů.

V jakých silách se Zyban vyrábí? Zyban se vyrábí ve čtyřech sílách: 100 mg, 150 mg, 200 mg, a 300 mg. Nejlépe je začít s menšími silami a postupně zvyšovat vaši dávku. Nezvyšujte ani nesnižujte vaši dávku bez pokynu vašeho lékaře.

Jaké nežádoucí účinky se mohou objevit? Mezi běžné nežádoucí účinky přípravku Zyban patří:
• sucho v ústech, bolest v krku, ucpaný nos
• zvonění v uších; rozmazané vidění
• nevolnost, zvracení, bolest žaludku, ztráta chuti k jídlu, zácpa
• problémy se spánkem (nespavost)
• třes, pocení, pocit úzkosti nebo nervozity
• rychlé srdeční rytmy
• zmatek, neklid, nepřátelství.

Tenhle seznam nemusí být úplný, proto se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem o dalších nežádoucích účincích.

Na co bych si měl dávat pozor? Před použitím tohoto léku informujte svého lékaře nebo lékárníka o anamnéze.

Před užitím bupropionu informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste na něj alergičtí, nebo pokud máte jiné alergie.

Neužívejte tento léčivý přípravek s žádným jiným přípravkem, který obsahuje Bupropion (např. Antidepresiva), protože velké dávky bupropionu pravděpodobně způsobují záchvaty.

Zyban v České republice

Jaká je cena tohohle léku? Tyhle ceny jsou přibližní, mohou být jiné v závislosti od sily léku a výrobci.
150 mg x 30 tablet – 1200,-Kč = 40,-Kč za jednu pilulku
150 mg x 60 tablet – 1900,-Kč = 31,-Kč za jednu pilulku
150 mg x 90 tablet – 2600,-Kč = 28,-Kč za jednu pilulku

Hledáte místo, kde si koupit Zyban bez lékařského předpisu? Tak to jste na správném místě. V naši online lékárně najdete mnoho léku, které si můžete koupit bez lékařského předpisu. Léky, které prodáváme jsou všechny otestovány a vyrobeny tak, aby měli co nejlepší účinek na vaši chorobu, a co nejmíň vedlejších účinků. Všechny léky jsou také certifikovány, takže se nemusíte bát, zda jsou tyhle léky bezpečné. Když se chcete zbavit kouření a žít lepší život, tak je tenhle lék přesně pro vás. Nám na našich zákaznících záleží, proto vám přinášíme jen tu nejlepší kvalitu za rozumní peníze.

Má Zyban nějaké vážné nežádoucí účinky? Mohou se také objevit záchvaty, zejména při vyšších dávkách přípravku Zyban. Informujte svého lékaře, pokud máte nepravděpodobné, ale závažné nežádoucí účinky přípravku Zyban, včetně:
• bolest na hrudi
• mdloby
• rychlé bušení srdce
• nepravidelný srdeční tep, změny duševní / nálady (např. úzkost, neklid, zmatenost, ztráta paměti)
• Bolest svalů
• zvonění v uších
• těžká bolest hlavy
• nekontrolované pohyby (třes) nebo neobvyklý úbytek nebo přibývání na váze.
Tenhle seznam nemusí být úplný, proto se poraďte o dalších vedlejších účinech se svým lékařem.

Můžete prostě přestat užívat Zyban? Neměli byste měnit dávku nebo přestat užívat Bupropion náhle, pokud během užívání tohoto léku nemáte záchvat. Náhlé zastavení může způsobit nepříjemné abstinenční příznaky.

Závěr

Dává vám Bupropion energii? Zyban (Bupropion) je SNRI antidepresivum (selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu a norepinefrinu) a je jedním z nejenergičtějších a nejúčinnějších antidepresiv jiných než SSRI proti únavě. Jedná se o perorální lék, který by měl být užíván časně během dne, aby se minimalizovaly poruchy spánku.

Je Zyban narkotikum? Ne; Zyban je ve skutečnosti součástí třídy antidepresiv označovaných jako aminoketony.

Kdo by neměl brát Zyban? Zyban byste neměli užívat, pokud máte záchvaty, poruchy příjmu potravy nebo pokud jste náhle přestali užívat alkohol, léky na záchvaty nebo sedativa. Pokud užíváte Wellbutrin k depresi, neužívejte také Zyban, abyste přestali kouřit. Nepoužívejte Bupropion, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO.

Zyban můžete brát jenom když máte 18 let a víše. Nikdy neberte Zyban bez konzultace s vašim lékařem. Nikdy nezvyšujte vaše dávky bez pokynu lékaře. Nikdy nepřestávejte brát Zyban jen tak bez pokynu vašeho lékaře. Když tenhle lék hledáte a chcete si ho koupit bez lékařského receptu, můžete si ho koupit na naší lékárně.


Používáním webových stránek lekarna-cz.net souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.